Niebakteryjne zapalenie prostaty, znane również jako zespół bólowy miednicy mniejszej lub prostadynia, to najczęściej występujący rodzaj zapalenia gruczołu krokowego. Dotyka głównie młodych mężczyzn w wieku 25-45 lat, aktywnych zawodowo i seksualnie. Tradycyjne metody leczenia, takie jak antybiotykoterapia, często przynoszą jedynie krótkotrwałą poprawę, a dolegliwości wracają.
– Ból prącia, jąder lub kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego
– Częste parcie na mocz
– Bolesne oddawanie moczu
– Słaby strumień moczu
– Bolesny wytrysk
– Krew w nasieniu
– Zaburzenia erekcji
Ból pięty jest pojęciem dość ogólnym, tak samo jak ból brzucha, czy ból pleców. W kontekście bólu brzucha, czy też pleców można wymienić jednym tchem kilka, a może i kilkanaście potencjalnych przyczyn. Nie inaczej jest w przypadku bólu pięty. Dlatego też warto na wstępie rozróżnić, czy chodzi o ból pięty przy chodzeniu, czy też dolegliwości doskwierają cały czas, bez względu na to, czy się stoi, czy się leży? Poniżej przedstawiamy przyczyny, diagnostykę oraz sposoby leczenia bólu pięty.
Doskwiera Ci przenikliwy ból łokcia? Zauważyłeś spadek siły w nadgarstku i nawet najprostsze codzienne czynności jak przekręcenie klucza w zamku sprawiają ci problem? Możesz cierpieć na tzw. „łokieć tenisisty” lub „łokieć golfisty – zależy od miejscowienia bólu. Jeżeli boli cię łokieć od strony wewnętrznej jest to najprawdopodobniej „łokieć golfisty”. Jeżeli jednak ból odczuwasz w łokciu od zewnątrz to dopadł cię „łokieć tenisisty”. Nie musisz wcale grać w tenisa by złapać taką kontuzję.
Czujesz kłujący, przenikliwy ból podczas chodzenia? Najgorzej jest rano, gdy stawiasz pierwsze kroki? To może być tzw. ostroga piętowa – często spotykana przypadłość powodująca silny ból w pięcie podczas poruszania się. Sprawdź, co to jest za schorzenie oraz jak powinno wyglądać skuteczne leczenie zachowawcze? Niestety ostroga piętowa sama nie zniknie, a nieleczona będzie coraz bardziej utrudniać nawet najprostsze codzienne obowiązki.
Jeżeli na każdym kroku odczuwasz kłujący ból w obrębie pięty, jakby do buta wpadł gwóźdź lub ostry kamyk to jest duże prawdopodobieństwo, że cierpisz na zapalenie rozcięgna podeszwowego. Jest to schorzenie, które może dopaść praktycznie każdego, bez względu na to, w jakim jest wieku, czy też co robi na co dzień? Bez znaczenia jest też płeć. Przyczyn zapalenia rozcięgna podeszwowego może być wiele, o czym przeczytasz w dalszej części tekstu.
Masz problemy, żeby stanąć na palcach? Odczuwasz ból z tyłu pięty lub w łydce? Jeżeli tak, to niewykluczone, że dopadło Cię zapalnie ścięgna Achillesa. Jest to jedno z najczęstszych schorzeń, z którym trafiają pacjenci do naszego gabinetu w Krakowie. Może ono dotknąć nie tylko osoby aktywne fizycznie, ale też tych, którzy ze sportem nie mają nic wspólnego. Przyczyn rozwinięcia się stanu zapalnego może być wiele.
Umów się na wizytę już teraz!
Kapelanka 13A | 30-347 Kraków