+48 501 89 49 89

Dla pacjenta

Fala uderzeniowa – zalety terapii

Fala uderzeniowa jest nieinwazyjną metodą leczenia o szerokim spectrum działania. Jak już zostało wspomniane działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i rozluźniająco. Rozbija zwapniałe fibroblasty, poprawia cyrkulację krwi i „podkręca” produkcję naturalnego kolagenu, przez co wydatnie podkręca regenerację. Fala uderzeniowa działa punktowo, dzięki czemu nie obciąża organizmu (w przeciwieństwie np. do doustnych środków NLPZ, czy też blokady sterydowej). Fala uderzeniowa nie ma efektów ubocznych, przez co jest metodą bezpieczną dla organizmu. By umówić się na zabieg nie potrzeba skierowania od lekarza specjalisty. Wystarczy przyjść ze zdjęciem obrazowym potwierdzającym dane schorzenie. Niewątpliwą zaletą fali uderzeniowej jest jej cena. Krótka, pięcio-zabiegowa terapia kosztuje zaledwie 250 zł – to tyle, co plomba u dentysty. Omawiana terapia może bardzo często uratować pacjenta przed interwencją chirurgiczną, np. wycięciem ostrogi piętowej. Tym bardziej, że skuteczność terapii wynosi około 80%, co oznacza że przynosi ona bardzo pozytywne skutki u 16 na 20 pacjentów.

Fala uderzeniowa – jak wygląda zabieg?

Jak już zostało wspomniane fala uderzeniowa jest zabiegiem nieinwazyjnym. Nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać. Wystarczy przyjść do gabinetu wraz ze zdjęciem RTG, wynikiem tomografu, rezonansu magnetycznego lub też wynikiem badania USG. Zabieg wykonuje się w pozycji leżące lub siedzącej, w zależności do tego, którego miejsca dotyczy terapia. Fizjoterapeuta przykłada głowicę aparatu nasmarowaną specjalnym żelem i rozpoczyna się zabieg. Jest on trochę bolesny, ale zdecydowanie do wytrzymania, tym bardziej, że jest to zaledwie kilka minut, zawsze jest to 2000 „uderzeń”. Po wszystkim można wrócić do codziennych obowiązków, warto jednak pamiętać o tym by starać się nie nadwyrężać miejsca poddanego zabiegowi.

Fala uderzeniowa – przeciwwskazania

Chociaż terapia falą uderzeniową jest bezpieczną i nieinwazyjną metodą leczenia stanów zapalnych i bólu w obrębie aparatu mięśniowo-szkieletowego to jednak istnieją pewne przeciwskazania do przeprowadzenia. Podzieliliśmy je na przeciwskazania bezwzględne, w przypadku wystąpienia któregokolwiek z nich nie wolno wykonywać terapii falą uderzeniową oraz na przeciwskazania względne, w przypadku których istnieją pewne warunkowania i wyjątki.

Bezwzględne:

Względne:

Jeżeli wyżej wymienione przeciwskazania Cię nie dotyczą to znaczy, że możesz bez obaw poddać się terapii falą uderzeniową. W przypadku wątpliwości zawsze możesz zasięgnąć opinii specjalisty wykonującego terapię.

Umów się na wizytę już teraz!

Szlak 12 | 31-158 Kraków
Pn-Pt 09.00 – 20.00
+48 501 89 49 89
© 2022 All rights reserved by Fala Uderzeniowa - Kraków | Polityka prywatności