Umów wizytę +48 501 89 49 89

Dla pacjenta

Fala uderzeniowa – zalety terapii

Fala uderzeniowa jest nieinwazyjną metodą leczenia o szerokim spectrum działania. Jak już zostało wspomniane działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i rozluźniająco. Rozbija zwapniałe fibroblasty, poprawia cyrkulację krwi i „podkręca” produkcję naturalnego kolagenu, przez co wydatnie podkręca regenerację. Fala uderzeniowa działa punktowo, dzięki czemu nie obciąża organizmu (w przeciwieństwie np. do doustnych środków NLPZ, czy też blokady sterydowej). Fala uderzeniowa nie ma efektów ubocznych, przez co jest metodą bezpieczną dla organizmu. By umówić się na zabieg nie potrzeba skierowania od lekarza specjalisty. Wystarczy przyjść ze zdjęciem obrazowym potwierdzającym dane schorzenie. Niewątpliwą zaletą fali uderzeniowej jest jej cena. Krótka, sześcio-zabiegowa terapia najnowocześniejszą falą skupioną kosztuje mniej więcej tyle co dwie małe plomby u dentysty, a więc 450 zł. To prawdopodobnie najlepsza cena fali uderzeniowej w Krakowie. Co ważne, omawiana terapia może bardzo często uratować pacjenta przed interwencją chirurgiczną, np. wycięciem ostrogi piętowej, czy operacją na tzw. „łokieć tenisisty”. Tym bardziej, że skuteczność terapii falą radialną wynosi około 80% przy pełnej serii zabiegów, a falą uderzeniową skupioną nawet 90% – to najlepsze statystyki metod fizykoterapeutycznych jakie są dostępne w Polsce.

Fala uderzeniowa – jak wygląda zabieg?

Jak już zostało wspomniane fala uderzeniowa jest zabiegiem nieinwazyjnym. Nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać. Wystarczy przyjść do gabinetu wraz ze zdjęciem RTG, wynikiem tomografu, rezonansu magnetycznego lub też wynikiem badania USG. Zabieg wykonuje się w pozycji leżące lub siedzącej, w zależności do tego, którego miejsca dotyczy terapia. Fizjoterapeuta przykłada głowicę aparatu nasmarowaną specjalnym żelem i rozpoczyna się zabieg. Jest on trochę bolesny w przypadku fali radialnej, ale zdecydowanie do wytrzymania, tym bardziej, że jest to zaledwie kilka minut, zawsze jest to 2000 „uderzeń”. Po wszystkim można wrócić do codziennych obowiązków, warto jednak pamiętać o tym by starać się nie nadwyrężać miejsca poddanego zabiegowi. Praktycznie bezbolesny jest z kolei zabieg falą uderzeniową skupioną, dlatego coraz więcej pacjentów wybiera właśnie tę metodę leczenia, tym bardziej że zabiegi można wykonywać u pacjenta co 3-4 dni, a nie tak jak w przypadku fali radialnej raz na tydzień.

Fala uderzeniowa – przeciwwskazania

Chociaż terapia falą uderzeniową jest bezpieczną i nieinwazyjną metodą leczenia stanów zapalnych i bólu w obrębie aparatu mięśniowo-szkieletowego to jednak istnieją pewne przeciwskazania do przeprowadzenia. Podzieliliśmy je na przeciwskazania bezwzględne, w przypadku wystąpienia któregokolwiek z nich nie wolno wykonywać terapii falą uderzeniową oraz na przeciwskazania względne, w przypadku których istnieją pewne warunkowania i wyjątki.

Bezwzględne:

Względne:

Jeżeli wyżej wymienione przeciwskazania Cię nie dotyczą to znaczy, że możesz bez obaw poddać się terapii falą uderzeniową. W przypadku wątpliwości zawsze możesz zasięgnąć opinii specjalisty wykonującego terapię.

Umów się na wizytę już teraz!

Kapelanka 13A | 30-347 Kraków
Pon-Pt 08.00 – 20.00 ; Sb 9.00 - 14:00 (wymagane umówienie terminu wizyty)
© 2024 All rights reserved by Fala Uderzeniowa - Kraków | Polityka prywatności
Zapisz się online Zadzwoń